Studentky VOŠ zajišťovaly první pomoc

Závod T-Mobile Olympijský běh pořádaný v Hlubokých Mašůvkách dne 19. 6. 2019 je sportovní událostí, která oslavuje radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si sportovci připomínají mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. Nejedná se o záležitost lokální, ale v tento den přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice – ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

Závod pořádaný v Mašůvkách měl délku 5 km, startovalo se na místním fotbalovém hřišti, probíhalo se kolem koupaliště, poté pod kostelem a cíl byl opět na fotbalovém hřišti. Trasa byla velice náročná také díky velkému převýšení. Celkem se na závod zaregistrovalo 58 dospělých běžců a 28 dětských.

Úkolem trojice studentek z 2. D - Kateřiny Fialové, Barbory Hübnerové a Kateřiny Chládkové - bylo zajištění případné první pomoci. Na místě nebyly zbytečně, protože přímo v cíli byla potřeba jejich profesionálního zásahu, když se jednomu běžci díky vysoké teplotě a velkému fyzickému nasazení udělalo nevolno a málem omdlel. Děvčata mu přispěchala na pomoc a vše dopadlo dobře.

Akce se jako soutěžící zúčastnil také Jakub Novotný z téže studijní skupiny, který skončil ve velké konkurenci v kategorii mužů na krásném 17 místě.

Všem zúčastněným děkujeme za pomoc při zmíněné akci a vážíme si, že školu ve svém vlastním volnu takto reprezentovali.